FC Cisnădie învinge pe FC Zagon, FC Şelimbăr la a doua neprezentare

În etapa a doua a ligii a III-a la fotbal, FC Cisnădie a reuşit prima victorie din acest sezon după victoria cu scorul de 1-0 împotriva formaţiei FC Zagon. Singurul gol al cisnădienilor a fost înscris de Camara în minutul 58.

Cealaltă echipă sibiană prezentă în competiţie, FC Şelimbăr, nu s-a prezentat nici în această etapă şi cel mai probabil va fi exclusă din campionat.

Datorită conducătorilor fotbalului românesc vom avea maxim 4 meciuri pe etapă în această serie, iar după pauza din iarnă e posibil să avem şi mai puţine.

Iată toate rezultatele acestei etape:

Avântul Reghin – Şelimbăr
Oaspeţii sunt la a doua neprezentare şi vor fi excluşi din campionat, urmând a li se anula toate meciurile

Se dispută sâmbătă de la ora 17
Tărlungeni a stat deoarece CSO Plopeni s-a retras.
SCM Argeşul Piteşti a stat.

Clasamentul este condus de Conpet Ploieşti şi de Avântul Reghin, ambele cu câte 6 puncte.

Următorul meci pentru FC Cisnădie va fi marţi, 11 septembrie, împotriva Voinţei Sibiu, în turul V al Cupei României. FC Cisnadie – Vointa Sibiu