Gaz Metan Mediaş a fost învinsă de Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-0

Dinamo Bucureşti a învins sâmbătă seara cu scorul de 2-0 formaţia Gaz Metan Mediaş, în faţa a 20.000 de spectatori prezenţi pe Naţional Arena.

Partida a fost decisă încă din prima repriză când fundaşul Gazului, Zaharia ,a provocat un penalty, la scorul de 0-0, urmat de un cartonaş roşu în minutul 10. “Victima” fundaşului lui Gaz Metan a fost acelaşi Marius Niculae, iar executantul loviturii de pedeapsă acelaşi Cătălin Munteanu, exact ca în partida tur de la Mediaş când Dinamo a învins cu 5-0.

Al doilea gol al dinamoviştilor a fost înscris de Ionel Dănciulescu, care a fructificat cu capul o centrare a lui Luchin în minutul 28.

După această partidă, Dinamo îşi menţine poziţia de lider a clasamentului în timp ce medieşenii au căzut pe poziţia a doisprezecea a clasamentului.