Vointa a facut instructie cu FC Vaslui. Vointa Sibiu – FC Vaslui 3-0

Voinţa Sibiu a reuşit surpriza etapei şi a invins cu scorul de 3-0 formatia FC Vaslui. Sibienii aveau nevoie de cele trei puncte ca de aer  pentru a se îndepărta de zona retrogradării, în timp ce Vasluienii sperau să intre în lupta pentru titlu.

După un început ezitant Voinţa Sibiu a reuşit deschiderea scorului în minutul 31, când Beza l-a învins pe Borjan cu o lovitură de cap în urma unui corner.În cea de-a doua repriză vasluienii nu au contat deloc, sibienii aducând tabela la un neverosibil 3-0 prin reuşitele lui Iulică Popa (49) şi a lui Lukanovic (75).

Lukanovic a reuşit astfel primul său gol la Sibiu şi a adus Voinţei cea mai clară victorie din acest campionat.

Vasluiul a terminat meciul în 10 jucători când Milanov a primit al doilea galben la o simulare în careu în minutul 89.

Alexandru pelici a început meciul cu următorul unsprezece:
Miron – Sg. Bar, N. Grigore II, Apostol – Nicola, Beza, Dîlbea, Tătar – R. Miclea, Lukanovici, I. Popa.

De partea cealaltă vasluienii nu au putut conta pe vedeta Sânmărtean care a urmărit meciul din tribune alături de sibianul Viorel Hizo.
FC Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, Anderson, Paito – N. Stanciu, N’Doye, Buhăescu – Adailton, Temwanjera, Wesley

frfs.ro

2 Responses to "Vointa a facut instructie cu FC Vaslui. Vointa Sibiu – FC Vaslui 3-0"