Corona Braşov – Voinţa Sibiu 3-1. Sibienii pierd la revenirea în liga a II-a

Voinţa Sibiu a pierdut sâmbătă împotriva formaţiei Corona Braşov cu scorul de 3-1, în  primul meci de la revenirea în Liga a II-a.

Singurul gol al sibienilor a fost marcat de Dudiţă în minutul 10, care l-a învins cu un şut puternic pe portarul oaspeţilor, Marc.

Deşi venea după o înfrângere categorică cu 3-0 împotriva lui FC Cisnădie, formaţia antrenată de Daniel Bona  a debutul în Liga a II-a cu dreptul, reuşind întoarcă scorul în repriza secundă şi să se impună categoric prin reuşitele lui Chirciu, Leonte şi Ene.

Corona Braşov: Marc – Martac, Forika, R. Damian, V. Avram, V. Munteanu, S. Marin, Leonte, M. Stere (cpt.), Chirciu, Bg. Marinescu.
Antrenor: Daniel Bona

Voinţa Sibiu: Zăvoi – M. Burlacu, V. Heil, D. Apostol, C. Lungu, Beza, Tătar, S. Popovici – I. Petrescu, Dudiţă – R. Neguţ (cpt.)
Antrenor: Ion Luca

În următorul meci, Voinţa Sibiu va întâlni formaţia FC Olt.