Voinţa a câştigat ultimul meci din Liga I. Voinţa Sibiu – CS Mioveni 3-1

Voinţa Sibiu a reuşit vineri pe stadionul “Municipal” din Sibiu o victorie de palmares în faţa celor de la CS Mioveni.

Deşi a fost condusă la pauză cu 1-0 prin golul marcat de Năstăsie în minutul 6, Voinţa Sibiu a avut o atitudine pozitivă şi au reuşit să întoarcă scorul în doar 6 minute prin Iulian Popa care l-a învins în minutul 49 cu un şut plasat de la 16 m pe portarul oaspeţilor, şi prin Zăgrean care a marcat cu captul în minutul 55.

Scorul final, Voinţa Sibiu – CS Mioveni 3-1, a fost stabilit  de acelaşi Zăgrean, care a reuşit dubla în minutul 67 la o eroare a defensivei din Mioveni.

Voinţa Sibiu: Zăvoi – Bar, Apostol,  Tânc – Burlacu, Beza, Dâlbea,  Tătar – I. Popa, Zăgrean,  Bunea.

CS Mioveni:  O Popescu – Miulescu,  Barbu,  Mihai Olteanu, Crăciun – 5. Creţu,  Neaga, Coşereanu, Lircă –  Enache,  Năstăsie.