Gaz Metan Medias a remizat, scor 1-1, cu CFR Cluj

gaz meten medias cfr clujCFR Cluj a ratat şansa să urce pe primul loc al clasamentului, după ce s-a impiedicat la Mediaş cu Gaz Metan, scor 1-1.

Meciul a fost unul foarte echilibrat, cu un ritm bun, pe contre, medieşenii deschizând scorul în minutul 2 prin Ciprian Petre care l-a invins cu un şut de la 20 de metri pe Eduard Stăncioiu.

Clujenii au egalat după doar 11 minute, când Kapetanos a fost servit excelent de Peralta şi a reuşit să marcheze printre picioarele lui Pleşca, râzbunându-se astfel pentru ocazia ratată în primul minut al partidei, când foarfeca sa a trecut puţin peste poartă.

La finalul partidei, Crisi Pustai s-a  arătat mulţumit de rezultat. “E un punct de care aveam mare nevoie, sperăm ca de acum înainte să adunăm mai multe”,  a declarat antrenorul medieşenilor.

În următoarea etapă, Gaz Metan Mediaş se deplasează la Sibiu pentru derby-ul cu echipa locală Voinţa, iar CFR joacă acasă cu Pandurii Targu Jiu.