Voinţa pierde în ultima secundă. CFR Cluj – Vointa Sibiu 2-1

Voinţa Sibiu a fost la o secundă în această seara de o nouă surpriză în Liga I. Sibiul a pierdut cu scorul de 2-1 cu CFR Cluj, liderul clasamentului.

CFR Cluj a dominat prima repriză şi a reuşit deschiderea scorului încă din minutul 9, când Sougou l-a învins pe Miron. A doua repriză a fost mult mai echilibrată, şi Voinţa a reuşit să egaleze în minutul 63 prin Apostol după o centrare perfectă a lui Tătar.

Deşi au jucat ultimele 25 de minute cu un om în plus după eliminarea lui Ronny,  sibieni s-au vazut învinşi în ultimul minut de prelungire când Maftei a reuşit un şut superb de la 25 de metri fără speranţe pentru Miron.

CFR Cluj: Beto – Lionn, Piccolo, Maftei, Camora – Hora, Peralta, Sare, Vranjes – Sougou, Kapetanos
Antrenor: Ioan Andone

Voinţa: Miron – Forika, Cr. Apostol, N. Grigore II – Burlacu, Dîlbea, Tătar, Bunea – Cigan, Zăgrean, I. Popa

Antrenor: Alexandru Pelici

După acest meci Voinţa este matematic retrogradată în Liga a II-a, iar CFR îşi menţine poziţia de lider a clasamentului.