Voinţa pierde şi la Braşov. FC Braşov – Voinţa Sibiu 3-0

Voinţa Sibiu a continuat seria jocurile proaste şi la Braşov, înregistrând încă un eşec la scor de neprezentare.

Braşovul s-a impus cu scorul de 3-0  prin două goluri superbe marcate  de Ilijoski (12, 20) şi prin Machado în minutele de prelungiri ale meciului.

Brașov: Felgueiras – Velayos, L. Munteanu, Machado, Cr. Ionescu – Viveiros, Dias, Mateiu, Distefano – Ilijoski, Moutinho.

Antrenor: I. Badea

Rezerve: Godinho, Olariu, Ciupe, Mauro Alonso, Stîngă, Majernik, Damian.

Voința: Miron – Sg. Bar, Tînc, N. Grigore ll – Burlacu, Beza, Dîlbea, Tătar – C. Lungu, Lukanovici, I. Popa.

Antrenor: A. Pelici.

Rezerve: Zăvoi, Străuţ, Antohi, Cigan, Zăgrean, Bunea, Forika.

După acestă nouă înfrângere, trupa antrenată de Alexandru Pelici este tot mai aproape de Liga a II-a sau de desfiinţare. FC Braşov a acumulat 36 de puncte, cu 7  mai multe decât Voinţa, şi merge etapa viitoare la Mioveni pentru a câştiga cele 4 puncte