FC Cisnadie mai recupereaza 2 puncte fata de liderul Damila Maciuca

Ieri, 20 aprilie, in seria a IV-a din Liga a-III-a, cele doua echipe sibiene prezente in aceasta competitie au obtinut victorii. FC Cisnadie a invins in deplasare pe Minerul Matasari, scorul de 1-0, printr-un penalty transformat de Ciobanu in minutul 93.

Cealalta reprezentata sibiana prezenta in competitie, Gaz Metan II Medias, a invins cu scorul 2-1 pe Ghecon Lapusta prin golurile marcate de Fleseriu (’10), Hlinca (’50) . Pentru oaspesti a marcat Sarbu in minutul 80.

Dupa aceasta victorie FC Cisnadie s-a apropiat la 2 puncte de liderul Damila Maciuca care a reusit doar un egal in deplasarea de la Atletic Bradu.

In Clasament, FC Cisnadie a urcat pe pozitita a 3-a in timp ce Gaz Metan II ramane pe locul 6.