Vointa Sibiu – Petrolul Ploiesti 1-1. Sibienii pierd doua puncte importante

Voinţa Sibiu şi Petrolul Ploieşti au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată duminică pe stadionul “Municipal” din Sibiu.
Voinţa a deschis repede scorul prin Zăgrean (6) care l-a lobat pe Hamutovski din marginea careului de 16m.
Minutul 13 pute fi cu ghinion pentru Dănălache, care a scăpat pe sub picior o minge degajată de apărarea Petrolului, dar s-a redresat şi a scos de pe linia porţii, evitând o gafă penibilă. Goalkeeperul sibienilor a fost doar spectator şapte minute mai tărziu, cănd Hamza (20) a reluat simplu cu capul şi a restabilit egalitatea după centrarea lui Ben Djemia.
Voinţa a terminat prima repriză în 10 oameni după ce Forika a fost elimiat, însă ploieştenii nu au ştiut să profite de omul avut în plus şi în minutul 58 Struţ a fost şi el eliminat pentru două faulturi dure la Iulică Popa.

VOINŢA: Dănălache, Forika, Apostol, N. Grigore, Maghici, Beza, Dîlbea, Tătar, R. Miclea, Zăgrean, I. Popa.
Antrenor:  A. Pelici

PETROLUL: Hamutovski, Străuţ, Melinte, Bikana, Ben Djemia, Mustivar, Osiako, Boudjemaa, Opriţa, Hamza, Zerka.
Antrenor: G. Mulţescu

După această partidă ambele formaţii ocupă poziţii retrogradante.